Pubers zijn in mineur door de lockdown, net als wij. Maar soms kun je wel een feestje maken van een heel suffe maandagochtend. Martine gooide er hoge ogen mee.
In de eerste pauze op maandagochtend komt Puber 2 stampvoetend naar beneden, trekt alle kasten open en roept op hoge toon dat ‘er nooit iets lekkers is’. Normaal zou ik haar wijzen op dat er echt genoeg brood en beleg is en dat ze -als ze echt trek heeft- ze altijd een ei kan bakken, of een tosti. Maar vandaag denk ik ‘fuck it’ en ik zeg: bestel maar wat bij McDonald’s. Haar ogen worden als schoteltjes en ze zegt: ‘echt?’ Ik zeg: ‘Ja echt’
Puber 1, die normaal altijd pas reageert als je met een roeptoeter naast hem staat, komt ineens wel uit zijn hol gestoven. En ook de echtgenoot onderbreekt zijn Teams-sessie met collega’s om zijn bestelling te plaatsen. Een uur later staat Thuisbezorgd met twee Quarterpoundermenu’s, een portie nuggets en een extra groot Big Mac-menu voor de deur. Puber 2 pakt haar telefoon en zegt: ‘Even mijn vriendinnen jaloers maken’. En ik heb het gevoel dat ik op de ranglijst van ’toffe moeders’ een plek of tien ben gestegen. Puber 1 glundert met een mondvol frietjes: ‘Dit mag je iedere maandag wel doen, mam’
Maandag McDonald’s-dag
Natuurlijk ga ik die maandag-McDonald’sdag niet invoeren. Want zelfs leuke dingen kunnen een sleur worden, als je ze iedere week doet. Maar in een een tijd waarin alle dagen op elkaar lijken en we ons van Teamsvergadering naar Teamsvergadering slepen en de dag eindigen met Netflix en een iets te grote bel wijn, mag er af en toe wel een ontregelend verzetje zijn om de pubers en onszelf een beetje gemotiveerd en tevreden te houden.
De Volkskrant vroeg vandaag aan lezers naar goede ideeën om onze kinderen door de coronatijd heen te helpen. Daar stonden een paar leuke dingen bij, zoals sneltesten en daarna een feestje geven in een sporthal. Een ander idee was één vriend bij je thuis uitnodigen met wie ze kunnen hangen. Of: ‘lekker naar buiten gaan en spelletjes bedenken’.
Sneltestfeestje
De laatste keer dat ik bij mijn pubers opperde dat ze naar buiten konden gaan, zeiden ze: ‘We nemen wel een vitamine D-pil.’ Maar dat sneltestfeestje zien ze uiteraard wel heel erg zitten, maar zie dat maar eens uit te voeren. Tot dat moment er is, blijf ik een voorstander van het verrassings-element.
Dat zit ook in de volgende tip van een moeder, die een zogenaamde lichtpuntjespot had gemaakt met daarin voor elke dag een briefje met leuke dingen om te doen of om te krijgen. Denk aan: iets leuks uitzoeken om te shoppen, beslissen wat te eten of iets lekkers kiezen in de winkel.
Zo’n grabbelton met briefjes lijkt me wel wat. Niet alleen voor de pubers, maar ook voor de moeders. Zodat ook wij lichtpuntjes blijven zien in de lockdown.
***
Nu je hier toch bent, zouden we je iets willen vragen…
We maken iedere dag Tis Hier Geen Hotel met heel veel plezier. Want we zien het als onze missie om jullie zonder al teveel kleerscheuren, en een beetje humor, door de puberteit van je kinderen heen te slepen. En dat willen we blijven doen. Maar sinds de Corona-crisis is dat er niet makkelijker op geworden. Zou je ons daarom willen helpen dit Hotel open te houden? Hoe? Kijk HIER.