Een potje met boetes voor diverse vergrijpen. De moeder van Martine leek dat wel een goed idee. Dus kreeg de puber een fijn cadeautje voor Sinterklaas.
Mijn oudste kreeg zijn verjaardagsgeld van opa en oma in dit busje. Ziet eruit als een spaarpot, maar is in feite een boetepot. Een goed excuus dus om een boetestelsel in te voeren, om zo het goede gedrag beter de stimuleren. We denken er dus over om dit bij ons thuis in te voeren. Vooral punt 1 zal in de puberpot veel geld opleveren.
Te lang in bed liggen € 1,-
Spijbelen € 2,-
Muziek te hard € 0,50
Te hoge telefoonrekening € 1,50
Schelden/vloeken € 1,50
Te laat thuiskomen € 1,-
Telefonisch onbereikbaar zijn € 0,50
Hmm, dat laatste tarief vinden wij wel wat aan de lage kant, want niks zo irritant als een puber die niet zijn telefoon opneemt als het midden in de nacht is en hij nog niet thuis of als jij vindt dat er boodschappen gedaan moeten worden of voor andere dringende mededelingen van het thuisfront.