Martine smult altijd van highschoolseries. Netflix heeft sinds kort weer deze nieuwe, met een hoofdrolspeler die autistisch is: Atypical.
Ha! Weer een nieuwe highschool-serie op Netflix. Maar deze is toch weer ietsje anders dan wat we gewend zijn. De hoofdpersoon Sam in Atypical, is namelijk autistisch. Hij heeft een ding met pinguïns, maar wil ook heel graag een vriendin. Het thema doet een beetje denken aan The Rosie Project, de bestseller over een autistische jongen die een meisje vindt en krijgt. Wat vrij uitzonderlijk is: 9 procent van de autisten trouwt. En dat terwijl -zoals Sam’s moeder verwoordt- autisten ook mensen zijn die geliefd willen worden.
Wat zo goed is aan de serie, is dat het niet alleen het drama maar juist de grappige dingen van autisme laat zien. En ondertussen krijg je wel mee wat iemand die het heeft denkt en voelt. Mijn favoriete personage in de serie is niet Sam, maar de zus van Sam, Casey, die het vaak opneemt voor haar broer en hem helpt met het daten. Wat haar voor je inneemt, is dat ze geen typische highschoolfilmzus is met giebelende vriendinnen, maar een jongensachtige sportieveling die niet schroomt om pestkoppen op hun bek te slaan.
Verder is er een sullige vader die er niet zo heel veel van begrijpt, maar wel zijn best doet omdat hij van zijn zoon houdt. En de moeder van Sam, de typische Amerikaanse thuisblijfmoeder. Een prima baan trouwens om ook wat Asperger-trekjes tentoon te spreiden, zeker als je haar in de weer ziet met een planbord.